ŠKOLA U PRIRODI ZAGREB - LONJSKO POLJE (31.5 - 2.6. 2023.)

Učenici 2. , 3. , 4. a  i 4. b, sa svojim učiteljicama, vjeroučiteljicom, te dva vodiča su tri dana, od srijede 31.5. do petka 2.6. 2023. g., uživali u ljepotama glavnog grada RH i Lonjskog polja.
Polazak je bio u jutarnjim satima ispred škole. Svi uzbuđeni i nestrpljivi, neki prvi puta odvojeni od svojih roditelja, jedva su čekali sjesti u autobus i krenuti.
Dva autobusa, jedan veliki i drugi mini bus, krenuli su prema Zagrebu.

Više pod opširnije.

Došavši u Zagreb, učenici su se okrijepili u restoranu Pyrus. Nakon ručka u restoranu, uputili smo se u obilazak ZOO u Maksimiru. Svaki razred, u pratnji svoje učiteljice, razgledavali su paviljon po paviljon životinja. Svi paviljoni su im bili zanimljivi, ali su  majmuni ipak donijeli najviše smijeha i zabave  izvodeći svoje vratolomije na granama stabla. Kupili su se suveniri i krenuli prema hotelu Novi Zagreb, gdje smo se smjestili, večerali i pripremili za večernju zabavu. Uz animatoricu , djeca su plesala, igrala igre glazbenih kipova i sl.

Drugog dana, nakon doručka, krenuli smo prema Parku prirode Lonjsko polje. Posjetili smo selo roda Čigoč, gdje su učenici prvo imali kratko predavanje o rodama. Nakon predavanja, razgledavali su i brojali gnijezda roda na krovovima kuća i stablima, razgledavali stara domaćinstva ovog kraja, stare drvene predmete i na kraju rješavali radne listiće o rodama. Kupili su suvenire i u blizini imali ručak na  seoskom gospodarstvu. Nakon ručka, učenici su se igrali na travnjaku i zaista uživali, obzirom da u našem krševitom kraju nemaju takvu priliku. U kasnim popodnevnim satima, vratili smo se u hotel, večerali i uslijedila je druga večernja zabava. Ovog puta su to bile karaoke. Samo je nekolicina učenika pokazala hrabrost i uzela mikrofon u ruke. Ostali su ipak više uživali u plesu.

Treći dan, nakon doručka, krenuli smo u obilazak gradske jezgre glavnog grada. Uz tete vodiče, koje su pričom djeci približile sve o nastanku grada Zagreba, Gornjem gradu, kuli Lotršćak, Manduševcu, zagrebačkoj katedrali, Trgu bana Josipa Jelačića i o uspinjači, naučili su puno toga. Uslijedio je ručak i kratka igra na Bundeku. Puni dojmova, krenuli smo prema Primoštenu gdje su nas u večernjim satima dočekali roditelji.

FOTO-GALERIJA-4.b

FOTO-GALERIJA-4.a

FOTO-GALERIJA-3

FOTO-GALERIJA-2 1 dio

FOTO-GALERIJA-2 2 dio

objavio: Marin Marinov   datum: 6. 6. 2023.