Državno natjecanje u futsalu

Više pod opširnije.

Jučer su učenici naše škole nastupali na državnom natjecanju u nogometu koje se održava u Poreču.

Sam plasman na završnicu je ogroman uspjeh, a dovoljno o tome govori činjenica da je ova generacija prva u povijesti OŠ Primošten koja se uspjela plasirati na završnicu.

Iako je sam plasman na završnicu veliki uspjeh nadali smo se da bi i na završnom turniru mogli napraviti nešto više.

U skupini su igrali dvije utakmice, protiv ekipa iz Buzeta i iz Koprivnice. Prvi susret protiv vršnjaka iz Buzeta igrao se jučer u 8:00, a u konačnici su slavili dečki iz Buzeta rezultatom 0:3. Tih 0:3 zvuči puno gore nego što je to bilo na terenu (treći gol primamo 3 sekunde prije kraja), te ostaje žal za propuštenim prilikama kojih je bilo. Apsolutno je dojam kroz cijelu utakmicu bio da smo bolja ekipa i da je pitanje trenutka kada ćemo postići gol, ali možda trema, možda rani termin utakmice ili nešto treće su učinili svoje.

Drugi susret bio je na rasporedu u 11:00 protiv ekipe iz Koprivnice. Otvaranje utakmice nije moglo biti bolje i nakon par minuta smo poveli 1:0 golom Jeronima Huljeva nakon lijepe akcije i završnice na drugu stativu. Međutim, više od toga nije išlo protiv jako dobre ekipe Koprivničana, te smo na kraju izgubili 1:3. U drugoj utakmici smo poveli i sama utakmica je krenula dobro za nas, ali za razliku od prve protivnici su imali dosta prilika koje su iskoristili za razliku od nas, i na kraju su zasluženo pobijedili.

Ostaje veliki žal za prvom utakmicom u kojoj se moglo i moralo doći do pobjede s obzirom na kvalitetu ekipe.

Na kraju se nema što drugo reći, nego još jednom čestitati našim dečkima na još jednom velikom i povijesnom uspjehu za našu malu školu, kapa do poda, i neka samo nastave tako dalje, a ujedno čestitke i prof. Ani i Marinu koji su bili sa njima.

FOTO-GALERIJA

Izvor: MNK Primošten

objavio: Iva Bakotić   datum: 1. 4. 2022.

« Ožujak 2024 »