DANI KRUHA I ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

" Raž, zob, pšenica - ako tko pita - zovu se imenom žita.

Sve to raste kroz široko polje,

Pomaže ljudima da žive bolje,

Da se marljivo radi,

Da u svijetu ne bude gladi."

Više pod opširnije.

Jesen čini čuda u prirodi. Priroda se pretvara u čarobnu sliku punu toplih boja: crvena, žuta, zelena, smeđa… Tiho i polako uvukla se i u prostore naše škole.

U petak, 15. listopada 2021. godine, učionice i hodnici zamirisali su najljepšim mirisima vrijednih ruku naše djece i roditelja, baka i djedova.

Učenici i njihove učiteljice, razrednici, toga dana su se potrudili da svaka učionica u školi prirodi i Bogu kaže HVALA.

Bogati zajednički stolovi puni peciva, voća i kolača, okupili su sve učenike oko razrednog stola kako bi zajednički zahvalili i blagovali darove prirode i plodove ruku ljudskog rada. Uveličali su učenici ovaj događaj pjesmom, prigodnim molitvama i recitacijama zahvale.

Vjek'  hvaljen budi, o moj Gospodine…“ odzvanjalo je učionicama i školom, dok je župnik don Jurica Petković blagoslivljao hranu koju smo za vrijeme velikog odmora zajednički jeli u svojim razredima.

I učitelji su se pobrinuli da i njihov stol u zbornici bude pun, zahvalili su prirodi i Bogu zajedničkom molitvom i blagovanjem.

Kruh je slađi kada se dijeli s drugima, ako su to još stariji i nemoćni u potrebi, onda je to poseban osjećaj. Učenici četvrtog i šestog razreda u pratnji nastavnice Danice Ercegović obišli su potrebite osobe i radosna srca uručili im male paketiće slastica koje su prethodno pripremili u školi.

U jesen ljudi ubiru plodove svoga rada…orali su, kopali, sijali, a Bog je dao svoj blagoslov: kišu, sunce…dao je toliko toga – za to treba Stvoritelju i prirodi reći HVALA!

FOTO-GALERIJA

vjeroučiteljica Tina Rožić

objavio: Marin Marinov   datum: 18. 10. 2021.