Korisnik:
Lozinka:
Ispis statistike od 22. 9. 2013.

Nekad i sad - Istraživanje 2. b razreda

-NEKAD I SAD-  Istraživanje 2.b razreda

Nakon obrađene cjeline „Škola, obitelj i dom“ , drugaši su se okušali u još jednom istraživanju.

Zadatak je bio izabrati osobu iz šire obitelji ili rodbine. Istražiti  igre koje su igrali u prošlosti, kako su dolazili do informacija, koje medije su koristili i jesu li imali mobitel, računalo, internet…

Kod starijih članova su trebali ispitati;  Na koji su način slušali glazbu i  kakav je bio TV program?

Rezultati su bili iznad očekivanja. Drugaši su prikupili podatke i izvrsno prezentirali istraženo. Na  satu smo taj dan upoznali gramofonsku ploču, kazetu za kazetofon, video-kazetu, starinski telefon s brojčanikom na okretanje. Igrali smo se i pozivali važne brojeve.  Zakoračili smo tako trideset do pedesetak  godina unatrag.

Teško je bilo shvatiti da su naši djedovi pisali pisma. Nisu imali telefon, a na crno-bijeloj televiziji gledali su samo jedan do dva programa. Čitale su se novine i gledao Dnevnik. Bake su pratile „Splitski festival“ i „Malo misto“, a telefon i televizor su dobile tek s 15 godina.