PRAVILO NOŠENJA ZAŠTITNIH MASKI U OŠ PRIMOŠTEN

Dokument pod opširnije.

PRAVILO NOŠENJA ZAŠTITINIH MASKI U OŠ PRIMOŠTEN

Maske za lice su obavezne u sljedećim situacijama:

Za učenike:

1. dok čekaju ulazak u školu do vremena kada uđu u učionicu u kojoj imaju prvi sat,
  2. na satovima informatike jer se među učenicima ne može osigurati razmak od 1,5 m,
  3. tijekom prijevoza u školskom autobusu,
  4. tijekom kretanja po hodniku škole prilikom izmjene učionica i sl.,
  5. kod odlaska iz škole.

Zaštitnu masku moraju imati svi učenici. Prvi dan škole svi učenici dobit će po dvije zaštitne pamučne maske. Poželjno je da učenik ima čistu vrećicu u koju će dok je na nastavi odložiti masku kako se ne bi prljala i kontaminirala.

Za djelatnike:

1. Medicinske maske i viziri su potrebni učiteljima  ako učenik razvije znakove bolesti tijekom boravka u školi, dok je oboljelom učeniku potrebno osigurati masku (*ako narušeno zdravstveno stanje učenika omogućuje nošenje maske),
  2. kod komunikacije djelatnika (preporučuje se komunikacija između djelatnika prvenstveno na daljinu),
  3. za pomoćnike u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju,
  4. učiteljima i stručnim suradnicima ako je razmak u učionicama između svih osoba (učenika i nastavnika) manji od 1,5 m.
  5. učiteljima ostalih predmeta u razrednoj nastavi
  6. svim djelatnicima škole kod prolaska hodnikom i sl.

Za neovlašteno osoblje:

1. Neovlašteno osoblje, ukoliko mu je dozvoljen ulazak u školu, mora cijelo vrijeme nositi zaštitnu masku za lice.

Maske se preporučuju svim djelatnicima škole s kroničnim bolestima koje mogu dovesti do težih oblika bolesti COVID-19 ako im zdravstveno stanje omogućuje nošenje maske.

Maske je neophodno nositi pravilno na način da cijelo vrijeme                        prekrivaju nos i usta.

objavio: Iva Bakotić   datum: 5. 9. 2020.

« Ožujak 2024 »