GOSTOVANJE PRIJATELJA IZ ZAGREBAČKE ŽUPANIJE

Više pod opširnije.

foto-galerija

Naša je škola bila domaćin učenicima i voditeljima učeničkih zadruga Zagrebačke županije. Njih 70 je bilo uključeno u program koji su dogovorili viša stručna savjetnica za prosvjetu u Zagrebačkoj županiji g-đa Darinka Balen i ravnatelj naše škole. Trodnevni boravak na gostovanju u Šibensko-kninskoj županiji započeo je boravkom u Baćulovim dvorima, Draga, Burni Primošten. Domaćini, Ive i Jadranka Bolanča, naše su goste upoznali s načinom života i rada u obiteljima Primoštena u prošlosti. Gosti su razgledali nekadašnju školu i mlin za preradu maslina. Naši su domaćini pripravili i ručak s tradicionalnim jelima - sočivo i peka. Program je nastavljen u susjedstvu u Jurlinovim dvorima. Ravnatelj, Nedjeljko Marinov, je goste upoznao s načinom života i gospodarenja u prošlosti, arheološkom, etnografskom i religijskom baštinom koja je sistematizirana i izložena u prigodnom muzeju.

U školi je za sve učenike pripremljena grafička radionica koju je vodio učitelj savjetnik likovne kulture u miru g. Velibor Janković. Učenici su izradili i otisnuli poneki rad kako bi dokazali naučeno. Slijedila je večera i odlazak na počinak.

Ujutro su svi nestrpljivo očekivali polazak na Slapove Krke. Lijepo vrijeme i ljepota slapova su doprinijeli stvaranju pozitivnog i upečatljivog dojma o prostoru naše Županije. Poslije ručka svi su se marljivo uključili u radionicu zidanja u suho. Završetkom radionice ostao je uradak kao dokaz usvojenosti tradicionalne vještine i dobrog druženja.

Sve lijepo kratko traje i brzo prođe. Učas je stigao i treći dan (subota) kada su nakon doručka i okupljanja ispred škole razdragani i puni dojmova krenuli prema svojim domovima.

Veliko HVALA dragim roditeljima koji su pružili pomoć oko smještaja učenika jer jedino su tako moguće ovakve suradnje.

objavio: Iva Bakotić   datum: 19. 10. 2019.