Prehrana djece - VAŽNO!!!

Obzirom na ubrzanu realizaciju projekta '' Osiguranje prehrane djece u osnovnim školama u 9 hrvatskih županija za školsku godinu 2016./2017.'', koji je pokrenula Zaklada „Hrvatska za djecu“ moramo vas požuriti zbog posebne napomene poštivanja krajnjeg roka.

Ukoliko u zadanom roku ne dostavite sve potrebno, navedeno u prethodnom dopisu, vaše prijave neće biti uzete u obzir.

Ovim putem Vas upozoravamo da upute iz Zaklade nalažu poštivanje krajnjeg roka za dostavu potrebnih podataka kao i cjelovitost potrebne dokumentacije.

Uvjeti za pravo na potporu iz navedenog projekta :

Dijete je polaznik osnovne škole.
Obitelj ne plaća školarinu.
Obitelj u kojoj dijete živi ima prosječni mjesečni prihod ostvaren od 1.1.2016. do 31.8.2016. po članu zajedničkog kućanstva ne veći od iznosa od 2.000,00 kn.
Dijete ne dobiva po nekoj drugoj osnovi pokriće za školsku prehranu.

Kako bi ostvarili pomoć po navedenom projektu roditelji su dužni pribaviti odgovarajuću dokumentaciju s dokazima o ispunjavanju uvjeta za dobivanje navedene potpore.

Dokumentacija kojom se dokazuje ispunjenost uvjeta:

Potvrda o redovnom pohađanju nastave (izdaje Škola),
Potvrda o besplatnom školovanju (izdaje Škola),
Preslika Djetetovog rodnog lista (ne starija od 6 mjeseci),
Preslika Domovnice (može biti starija od 6 mjeseci),
Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću o sastavu zajedničkog kućanstva (obrazac se može dobiti na stranicama škole),
Potvrda o nezaposlenosti i trajanju nezaposlenosti za one članove kućanstva koji su nezaposleni (izdaje Hrvatski zavod za zapošljavanje),
Potvrda o visini mirovine u prethodnoj kalendarskoj godini za one članove kućanstva koji su u mirovini (izdaje Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje),
Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću o visini ostvarenih neto dohodaka i drugih dohodaka za razdoblje od 1.1.2016. do 31.8.2016. za svakog člana kućanstva. Uz izjavu predočiti dokaze (npr. Platne liste, IP obrasci, potvrde poslodavca, potvrde HZMO-a, potvrde HZZO-a). Izjavu potpisuju svi članovi stariji od 15 godina (obrazac se može dobiti na stranicama škole)
Potvrda o visini isplaćene plaće za bolovanje te rodiljnih i roditeljskih potpora u tijeku prethodne kalendarske godine za one članove kućanstva koji su ih primali (izdaje HZZO),
Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću da obitelj u kojoj dijete živi nije ostvarilo potporu od Zaklade (obrazac se može dobiti na stranicama škole)
Izjava pod materijalnom i kaznenom odgovornošću da obitelj u kojoj dijete živi nije ostvarilo potporu za pokriće školske prehrane u školskoj godini 2016./2017. po nekoj drugoj osnovi (obrazac se može dobiti na stranicama škole)

Gore navedeni obrasci mogu se preuzeti na stranicama škole.

Odgovarajuću dokumentaciju s dokazima o ispunjavanju uvjeta za dobivanje navedene potpore roditelji su dužni dostaviti u tajništvo škole do utorka 20. rujna 2016. godine. Dokumentacija se prosljeđuje u Županiju i dalje prema Zakladi.

Konačnu odluku o pokriću troškova prehrane donosi Zaklada.

objavio: Iva Bakotić   datum: 15. 9. 2016.