PASTIRSKI POHOD MONS. TOMISLAVA ROGIĆA NAŠOJ ŠKOLI

Više pod opširnije.

U sklopu pastirskog pohoda župi sv. Jurja, Primošten 13. veljače 2024. našu školu je posjetio šibenski biskup mons. Tomislav Rogić. U holu naše škole okupili su se svi učenici i učitelji kako bi pozdravili biskupa. Učenice Cecilija Nižić, Felicija Nižić i Anđela Pancirov dočekale su ga pjesmom „Ti svjetlo svijeta“, a učenica Karmela Bolanča pozdravnim govorom koji je pripremila vjeroučiteljica Tina Rožić:

Dragi Oče biskupe, čast nam je ugostiti Vas u našoj školi. Radosni smo zbog vašeg dolaska.

Ovaj trenutak podsjeća me na onaj događaj kada je Isus susreo djecu. Učili smo to na vjeronauku. Vladala je velika gužva oko Isusa, kao kod nas danas. Djeca su mu trčala u susret, a on ih je dočekao raširenih ruku, te im je stavljao ruke na glave i tako ih blagoslivljao. Isus je pokazao da je prijatelj djeci i da svi trebamo biti poput djece kako bi ušli u Kraljevstvo Božje. Isus se raduje kad mu idemo u pohode.

Vi, dragi Oče biskupe, danas pohodite našu školu i pokazujete nam svoju Očinsku i pastirsku brigu i ljubav.

Došli ste nas, kao i Isus sve zagrliti i blagosloviti, pokazati da smo Vaša djeca.

Hvala Vam!

Raduje nas i izbor trenutka u kojem ste došli… sutra započinje naš korizmeni hod, vrijeme milosti i spasenja, vrijeme obraćenja i molitve, vrijeme dobrih odluka. Vrijeme odluke da ćemo biti dobri Isusovi učenici koji će njegovo svjetlo nositi gdje god išli. Na prvom mjestu, među naše obitelji i u školu, među prijatelje. Udijelite nam svoj Očinski blagoslov kako bi ustrajali na tom putu.

Još jednom dobro nam došli i osjećajte se ugodno među svojom djecom!

Nadamo se kako će ovaj susret biskupu ostati u lijepom sjećanju te kako će u budućnosti biti još ovakvih susreta.

FOTO-GALERIJA

objavio: Iva Bakotić   datum: 13. 2. 2024.