Izlet učenika razredne nastave

Napokon je došao taj dan. Učenici razredne nastave u pratnji svojih učiteljica i knjižničarke krenuli su na  tematski izlet u Zadar.

Vesela vožnja u dva puna autobusa trajala je do lučice Foše, gdje smo prolaskom kroz renesansna Kopnena vrata ubrzo šetnjom stigli do Kazališta lutaka Zadar.

Predstava Caffe Kraljevstvo ispunila je sva naša očekivanja. Caffe Kraljevstvo  je ujedno i predstava koja je ove godine osvojila prvo mjesto na Festivalu hrvatske drame za djecu Mali Marulić.

Više pod opširnije.

Nakon  izvrsne predstave, zadovoljno i ispunjeno krenuli smo do Trga pet bunara i  Perivoja kraljice Jelene gdje smo imali slobodno vrijeme za marendu i druženje. Učenici su zatim u grupama posjetili i istražili Muzej iluzija. Tunel i iluzija okretanja bila  je omiljena atrakcija.  Najbolja zabava, bila je pak u sobi s ogledalima.  Brzo je prošlo vrijeme istražujući vizualne varke  i krenuli smo dalje na zasluženi sladoled. Šetali smo Kalelargom, razgledali povijesne znamenitosti starog dijela Zadra te opuštenim korakom prošetali do modernih atrakcija grada. Odmorili smo se na Pozdravu Suncu i opustili uz zvukove Morskih orgulja.

Naš se izlet lagano približavao kraju, iako smo svi željeli ostati još malo… Posjetili smo za kraj Putničku luku Gaženica, koja je proglašena  Lukom godine 2019.  na najprestižnijoj dodjeli nagrada za kružna putovanja. Vodič nas je proveo i upoznao s osnovama pomorskog  i međunarodnog prometa na ovom dijelu Jadrana. Umorni, ali ispunjeni i nasmijani nastavili smo vožnju uz more do Primoštena.

Na izlasku iz busa, učenici su već pitali kad ćemo opet... Završio je tako jedan savršeni nastavni dan izvan učionica. Četvrti dan mjeseca svibnja bit će svakako dan za pamćenje.

Učiteljica Marina Vidović

FOTO-GALERIJA

objavio: Marin Marinov   datum: 13. 5. 2022.