TJEDAN ZDRAVOG DORUČKA U RAZREDNOJ NASTAVI

U tjednu od 11. do 15.listopada, u našoj školi, kao i u većini škola u RH, obilježio se Tjedan zdravog doručka.

Prvašići su naučili i imenovali koje su to zdrave namirnice koje bi trebalo doručkovati, kojim voćem ili povrćem zamijeniti krafne, peciva i sl. što često jedemo ujutro. Naglasak je bio osobito na povrću koje je ove godine i tema u nacionalnom programu obilježavanja Tjedna zdravog doručka. Kuhala su se jaja, pripremalo povrće uz jaja, bilo je tu i mlijeka, jogurta s pahuljicama i suhim voćem, te smoothie pripreman od voća, ali i povrća. Prvašići su bili jako zadovoljni, svatko je pronašao nešto što im se svidjelo.

Kako je to izgledalo pogledajte na sljedećim slikama.

FOTO-GALERIJA

Pod opširnije pogledajte kako je to izgledalo u ostalim razredima.

Drugaši su proširili svoje znanje o zdravom doručku iz 1.razreda i na kraju zajedno doručkovali u holu škole.

FOTO-GALERIJA

U trećem razredu provedena je anketa o prehrambenim navikama. Anketa je pokazala da neki učenici sirovo povrće jedu tek jednom tjedno,a pola ispitanih jede slatkiše svaki dan. Zadatak je bio donijeti u školu povrće po želji, koje se može konzumirati sirovo. Učenici su sami ribali, rezali i začinili salatu. Nekima je išlo vrhunski, neki su se borili, ali nisu odustali.

Počastili smo se zajedno šarenom i ukusnom salatom. Ovaj tjedan su degustirali domaće mandarine, suhe smokve, mendule i pili domaći sok od bazge. Za kraj projektnog tjedna upoznali su crni kruh i varijantu zdravog sendviča. Komentirali su da im je bilo ukusno kao u restoranu.

A kako je to sve skupa izgledalo pogledajte u FOTO-GALERIJI.

objavio: Marin Marinov   datum: 16. 10. 2021.

« Ožujak 2024 »