Dan otvorenih vrata DVD-a Primošten

Više pod opširnije.

DAN OTVORENIH VRATA

„Halo, jesu li to vatrogasci?"
 „Jesu, gospođo, izvolite!"
 „Znate, ja sam ove nedjelje posadila novo cvijeće, pa..."
 „Gospođo, dobili ste vatrogasce!"
 „Vas i zovem. Znate, u pitanju je egzotično cvijeće, pa..."
 „Gospođo, mi nismo cvjećari."
 „Znam, znam. Ali to cvijeće je veoma skupo, pa..."
 „Gospođo, kažite šta imate ili prekidam vezu!"
 „Gori susjedova kuća pa vas molim da pazite na cvijeće kad dođete gasiti požar!“

„Tata! Tata! Izbio nam požar u kući!“
„Izađi brzo van i ne deri se toliko! Probudit ćeš mamu!“

Vatrogasac je osoba čiji je posao zaustavljanje požara. O vatrogascima sve najbolje.
DVD Primošten organizirao je Dan otvorenih vrata u srijedu 2. lipnja 2021. na Trgu don Ive Šarića. Svoju opremu i djelovanje, učenicima petoga i šestoga razreda te vrtićkim mališanima, pokazali su članovi DVD-a, HGSS-a, pripadnici MUP-a te MORH-a.
Nakon drugog sata smo se okupili i krenuli prema glavnom središtu zbivanja. Kada smo stigli do odredišta, svi smo bili iznenađeni jer smo ugledali puno različitih prijevoznih sredstava i mnoštvo opreme. Vidjeli smo policijski kombi, policijski automobil (presretač), motor, vatrogasna kola…Ugodno smo se iznenadili kad smo vidjeli policijske pse. Većina nas je isprobavala sva prijevozna sredstva od kojih se mnogima najviše svidio policijski kombi za prijevoz ljudi u zatvor. Nakon svih atrakcija ušli smo u vatrogasni kamion koji je bio u ratu. Bilo je vrlo interesantno!! Nakon svega uputili smo se u školu, uskočili u naše klupe i krenuli pisati kako smo se proveli. BILO JE IZVRSNO I JEDVA ČEKAMO KADA ĆE SE OPET OVO PONOVITI!!😅
Nia Jurić, 5.r.
Danas je bio divan dan. Ulazili smo u razna vatrogasna i policijska vozila. Najbolji dio dana bio je kad je kanader letio, grabio i ispuštao vodu (more) u more i kad smo vidjeli policijske pse. Mogli smo sjesti na veliki policijski motor. Vidjeli smo pjenu kojom vatrogasci gase požar.
Ovaj dan je bio jako zanimljiv. Naučila sam mnogo toga izvan učionice. Nadam se da će ovakvih dana biti još više.
Tonka Nižić, 5.r.
Na Dan otvorenih vrata primoštenski vatrogasci su demonstrirali sve što rade u sklopu svog posla. Svidjelo mi se kada sam vidjela unutrašnjost vatrogasnog vozila i policijsku uniformu.
Najzanimljivije mi je bilo kada smo gledali kanader kako leti i izbacuje vodu.
Domenika Bakotić, 5.r.

Pripremila: Gordana Pulić, prof.

objavio: Iva Bakotić   datum: 3. 6. 2021.