Nekad i sad - Istraživanje 2. b razreda

-NEKAD I SAD-  Istraživanje 2.b razreda

Nakon obrađene cjeline „Škola, obitelj i dom“ , drugaši su se okušali u još jednom istraživanju.

Zadatak je bio izabrati osobu iz šire obitelji ili rodbine. Istražiti  igre koje su igrali u prošlosti, kako su dolazili do informacija, koje medije su koristili i jesu li imali mobitel, računalo, internet…

Kod starijih članova su trebali ispitati;  Na koji su način slušali glazbu i  kakav je bio TV program?

Rezultati su bili iznad očekivanja. Drugaši su prikupili podatke i izvrsno prezentirali istraženo. Na  satu smo taj dan upoznali gramofonsku ploču, kazetu za kazetofon, video-kazetu, starinski telefon s brojčanikom na okretanje. Igrali smo se i pozivali važne brojeve.  Zakoračili smo tako trideset do pedesetak  godina unatrag.

Teško je bilo shvatiti da su naši djedovi pisali pisma. Nisu imali telefon, a na crno-bijeloj televiziji gledali su samo jedan do dva programa. Čitale su se novine i gledao Dnevnik. Bake su pratile „Splitski festival“ i „Malo misto“, a telefon i televizor su dobile tek s 15 godina.

Nešto mlađi ispitanici imali su programe u boji, ali samo jedan crtani film dnevno. Nisu gledali ništa drugo, a nakon tog crtića išli bi na spavanje.

________________________________________________________________

Pitali smo se možemo li u današnje vrijeme mobitel zvati telefon? Razgovarali smo o svim mogućnostima, ali i  manama koje nam mobitel nudi. Drugaši su tada postali inovatori te nacrtali kako zamišljaju uređaj budućnosti. Dali mu ime i broj i smišljali kakve će sve karakteristike imati.

Završili smo šetnju u prošlost i budućnost pitanjem jesmo li mi danas, uz svu tehnologiju i medije  što imamo, zadovoljniji i zahvalniji ljudi !?

Što vi mislite?  Odgovori na linku  https://bit.ly/2Hy6Dc9

Učiteljica Marina Vidović

objavio: Iva Bakotić   datum: 24. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »