Korisnik:
Lozinka:

Tematski tjedan u 2. b razredu - JESEN

Pogledaj pod opširnije.

Jesen se ušuljala u 2.b razred, a mi smo je spremno dočekali. Iako smo bili spremni na još pokoje kupanje i sunčanje, jesen je ipak pokazala svoje pravo lice. Poželjeli smo joj dobrodošlicu Jesenskom pjesmom. Razgovarali smo o pijavici i snažnim valovima koji su proteklog vikenda posjetili naš Primošten. Tjeloglazbom smo imitirali zvuk kišice, pljuska i grmljavine.

Ovog smo tjedna posjetili školsku knjižnicu. Drugaši su s lakoćom izradili vlastite slikopriče i tako oživjeli svoje rečenice, a na taj način  još bolje upoznali školsku knjižnicu i zanimanje naše knjižničarke.

Drugaši su ovaj tjedan istražili i koje godišnje dobe najviše vole njihovi prijatelji, obitelj i poznanici. Rezultate istraživanja su prezentirali, a glasove smo prikazali grafikonom.

Ljeto je osvojilo najviše glasova.

Učenik Maksimilijan Pancirov se potrudio i svoje istraživanje snimio.

Video pogledajte ovdje:

Za sat Prirode i društva smo, od susjednog 2.a razreda, posudili prave kestene u bodljikavom omotaču. Neki su ga prvi put vidjeli i dodirnuli.

Na matematici smo ponosno došli do prve stotice, a zajedno s vjeroučiteljicom, u korelaciji s Likovnom kulturom, izradili 100 jesenskih listova toplih boja.

Vrijedne ruke izradile su šarene ježeve koji će krasiti naš jesenski pano.

Na odmoru smo grickali mandarine, jabuke i šljive. Ponovili smo sve što znamo o zdravoj hrani i zaključili da jesen uopće ne treba biti tužna i tmurna. Pozdravili smo se s ljetom. Jesen nam donosi nove zadatke i lijepe školske dane.

U novom 2. b razredu nam je lijepo, složili su se drugaši.

Učiteljica Marina Vidović

objavio: Iva Bakotić   datum: 2. 10. 2020.

« Prosinac 2020 »

Može zatrebati