Obavijest - iz obraćanja ministrice Blaženke Divjak 14.4.2020.

Pod opširnije.

• Prijelaz na sustav poučavanja na daljinu u svega tri tjedna, koji uključuje danonoćnu pripremu izuzetno je zahtjevan, zahtjeva motivirani rad, odgovornost i disciplinu svih uključenih, ali u tome smo zajedno i uz preuzimanje odgovornosti svjesni smo da ćemo mnoge probleme rješavati u hodu.

• Cilj je da do srijede uspostavimo funkcionalan sustav učenja na daljinu za sve učenike.

• Istarska županija će započeti već u ponedjeljak, a ostali će uspostaviti sustav na razini škole do srijede. Međutim, svi učenici će već od ponedjeljka pratiti nastavu putem HRT 3 (razredna nastava) i Sportske TV (svi ostali učenici).

• Dodatno o sustavima za online nastavu: Sustavi lokalno, ali niti globalno nisu dimenzionirani za ovakvo opterećenje pa rade usporeno i ponekad sa zastojima. Molimo za strpljenje i razumijevanje.

• Učenici trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama, ali ne treba inzistirati da to rade u realnom vremenu (sinkrono), nego tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze.

• Upozorite učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. Što znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

NASTAVA, ROKOVI I PRIPREME

• U ponedjeljak će svi učenici OŠ i maturanti imati mogućnost pratiti nastavu na televiziji.

• Razredna nastava na HRT 3 Škola na Trećem

• Viši razredi osnovne i maturanti na Sportskoj televiziji

DETALJNE UPUTE ZA IZVOĐENJE

1.-4. razred OŠ

RH (bez Istarske)

Učenici

Pratiti Školu na Trećem od ponedjeljka.

Roditelji

Pratiti upute učitelja. Svi materijali Škole na Trećem bit će dostupni i na zahtjev i na Youtubeu.

5. do 8. razred

RH (bez Istarske)

Učenici

U ponedjeljak gledaju nastavu na Sportskoj televiziji i testiraju virtualni razred s razrednikom.

U utorak gledaju nastavu na SPTV i testiraju virtualni razred s razrednikom i predmetnim nastavnicima, idu u virtualni razred  i slijede upute razrednika i predmetnih nastavnika.

Roditelji

Ako učenik nije bio aktivan cijeli dan u virtualnom razredu, svoj izostanak treba opravdati razredniku.

Raspored prikazivanja Škole na Trećem HRT 3

razred

termin

8 – 10 h

10 – 12.30 h

13 – 16 h

16 – 19 h

Raspored prikazivanja Sportska televizija (SPTV)

razred

termin

predmeti

8 – 9.30 h

MAT, HRV, PRI, ENG, NJEM

9.30. – 10.45. h

POV, MAT, PRI, ENG, NJEM

10.45 – 11.50 h

MAT, HRV, BIO, GEO

11.50 – 12.45 h

HRV, MAT, BIO, ENG, NJEM

• Na mrežnim stranicama škole objavljivat će se sve informacije s odgovarajućim rasporedom i poveznicama (linkovima) na virtualne učionice.

• S ciljem zaštite zdravlja djece, od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine obustavljaju se sve aktivnosti vezane uz upis djece u I. razred osnovne škole.

Neće biti lako, i nikome u svijetu nije, ali uspjet ćemo ako svatko radi svoj posao odgovorno i najbolje što može, ali i ako ima jasnu viziju da „nije otok“ i da o njemu ovise drugi ljudi.

S poštovanjem,

Blaženka Divjak

objavio: Iva Bakotić   datum: 14. 3. 2020.

« Ožujak 2024 »